Każdy z nas planuje sobie wyjazd na wakacje. Wielu zastanawia się gdzie najlepiej się wybrać, by spędzić niepowtarzalny i wyjątkowy urlop. Każdy zwraca się w stronę morze, które jest najpopularniejsze, patrzymy tutaj po dużych miejscowościach wypoczynkowych. Warto jednak skierować się inaczej, popatrzyć na te mniejsze ale przepiękne miejsca, skąd wszędzie jest blisko. Gmin Rewal jest jedną z najbogatszych gmin w Polsce, a to za sprawą bardzo prężnie rozwijającej się tam turystyki. Praktycznie każdy, kto co roku wyjeżdża nad morze był tam chociaż ras. Jest to najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe miejsca nad polskim morzem. Piękna szeroka plaża i klifowe wybrzeże zachęcają do spacerów i spędzania tam wolnego czasu.

Plaża

Pokoje w Rewalu nie są tak drogie, ich cena jest wręcz przeciętna. Właśnie dlatego wszyscy turyści tak chętnie się tam wybierają i wydają tam pieniądze. Pokoje Rewal są umiejscowione bardzo blisko, często z nich jest zaledwie kilka minut drogi do najbliższego zejścia na plaże. Dzięki temu, ze jest to niewielka miejscowość noclegi Rewal są bardzo komfortowe i dobór umiejscowione. W sezonie jest tam mnóstwo ludzi, którzy znajdują jakieś zakwaterowanie. Kiedy hotele są oblegane pozostają niekiedy nieliczne pokoje oferowane przez mieszkańców. Są oni bardzo mili, więc i te rozchodzą się w mgnieniu oka. Każde noclegi trzeba wiec odpowiednio wcześniej zajmować. Rewal ma już wiekową tradycję rybacką, która do dziś jest bardzo widoczna w wąskich uliczkach i wszelkich zakamarkach wioski.

Jako stolica gminy et bardzo rozwinięty, jest ośrodkiem rekreacyjnym, kulturowym i rozrywkowym. Organizowane są tam koncerty i różne uroczystości, w których każdy może uczestniczyć. Nieopodal Rewala znajduje się latarnia morska, do której można urządzić sobie pieszą wycieczkę. Codziennie rybacy wypływają na morze na swoich kutrach i przywożą do Rewala świeże ryby, które można kupić prosto od nich jeszcze z łodzi. W ten sposób mamy gwarancję świeżości i pochodzenia ryb. Woda w okolicach Rewala jest bardzo czysta i ciepła, co sprawia, że każdy może użyć letniego szaleństwa.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *