Najpiękniejszą wypoczynkową miejscowością jest Rewal. Niezwykłe klifowe wybrzeże, szeroka piaszczysta plaża oraz urokliwe wąskie uliczki sprawiają, ze każdy zachwyca się tym miejscem. Turyści bardzo chętnie wybierają na wakacje Rewal. Znajduje się tam dużo miejsc noclegowych, które co roku są oblegane. Pokoje w Rewalu rezerwować trzeba dużo wcześniej, ze względu na ich popularność. Noclegi Rewal są usytuowane w hotelach, domkach letniskowych oraz prywatnych kwaterach.

Plaża

W zależności od upodobań można więc wybierać do woli pokoje Rewal, jeśli oczywiście jest przed sezonem. W sezonie Rewal ze spokojnej, niewielkiej wioski rybackiej zamienia się w t letniacy życiem kurort wypoczynkowy, gdzie na każdym kroku można spotkać turystów. Nie ma się co dziwić, ze cała rewalska gmina należy do tych najbogatszych w Polsce. Każdy turysta, który poszukuje pięknego miejsca nad morzem zwraca się w stronę Rewala. Znaleźć tam można przepiękne miejsca. W centrum wioski znajduje się niewielki kościółek w kształcie łodzi z unikalnym ołtarzem. Nieopodal tej niewielkiej miejscowości wybudowana została niegdyś latarnia morska, do której można urządzić sobie bez problemu pieszą wycieczkę. Dla amatorów sportów w Rewalu wybudowano halę sportową wraz z siłownią oraz basen.

W przyszłości planowane jest stworzenie boiska do tenisa. Na plaży zawsze można pograć w piłę i w sezonie znajdzie się wielu amatorów takiego sportu. Co roku w Rewalu robi się tłoczno wraz z nadejściem lata. Jednak plaża jest tak szeroka, ze nigdy dla nikogo nie brakuje miejsca. Ludzie są bardzo uczynni i mili, co buduje specyficzną atmosferę. Jeśli ktoś chociaż raz był w Rewalu, to chętnie wraca w tamte strony, bo dobrze wie że za każdym razem można spędzić tam niezwykłe wakacje pełne atrakcji., Rewal jest stolicą swojej gminy, zatem odbywają się tam wszelkie uroczystości kulturowe, takie jak koncertu i festyny. W ten sposób pełen jest rozrywki. Jest w nim kilka kawiarni, restauracji i knajpek oraz smażalnia ryb, która oferuje tamtejsze przysmaki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *